7/24 Sipariş Hattı (0535) 506 01 63 Merkez 0446 511 21 56 SATIN AL
Salamura peynir içeriğinde yağ oranı fazla olduğundan genelde kilo almak istemeyen kişiler tarafından tüketilmiyor. Birçok çeşidinin bulunduğu peynir tat açısından çok tercih edildiği gibi, sağlığa yararları açısından da tercih ediliyor.

Peynir içeriğinde bulunan yüksek besin değerleri sebebiyle sağlık için önemli bir rol taşıyor.
Doğal yollarla yapılan katkısız peynirler içeriğinde bol miktarda vitamin ve minareleri bulunduruyor.
Peynir içeriğinde D, E, K, C, A vitaminlerini bulunduruyor.

Özellikle A vitamini açısından oldukça önemli bir besin rolü oynuyor. Organizmanın sağlığı açısından oldukça önemli olan B12 ve B6 vitaminlerini de beyaz peynir çeşitlerinde bulunuyor.


Salamura Beyaz Peynirin Sağlığa Yararları

  • Genel olarak insanlar peyniri her gün kahvaltıda tüketmesi gereken bir gıda olarak görüyor ve insanlara peyniri bu sebeple tüketiyor. Oysaki araştırmalar sonucuna bakıldığında peynir satışı daha fazla olması gerekiyor.
  • İçeriğinde mineral ve vitaminleri bolca bulunduran, zengin bir besin kaynağı olarak biliniyor.
  • Özelliklere kemik sağlığının korunmasında, diş sağlığında ve diş çürüklerinin engellenmesinde, kanserin önlenmesinde, içerdiği vitaminler ile beyin ve aynı zamanda zihin sağlığının korunmasında peynir önemli bir yer taşıyor.


Salamura Beyaz Peynir Tüketim Tavsiyeleri

  • Peynir sağlığa yararlı olduğundan her gün mutlaka kahvaltı da tüketilmesi gerektiği gibi, kahvaltı dışında ki öğünlerde de tüketilmesi öneriliyor. Özellikle küçük yaşlardan itibaren çocukların peynir yeme alışkanlığının kazandırılması gerekiyor.
  • Peynir potasyum ve kalsiyumu bolca içeriğinde bulunduruyor ve bu sebeple çocukların her gün düzenli olarak tüketmesi gerekiyor. Peynirin pek fazla bilinmeyen faydalarından biri de özellikle şehir hayatında yaşayan insanların sıklıkla karşı karşıya kaldığı bir durum olan stres olarak biliniyor.
  • Günlük hayatlarında çok fazla strese maruz kalan insanlar, peynir tüketerek bu streslerini aza indirebiliyor. Peynir bağışıklık sistemini de güçlendiriyor ve birçok hastalığın tedavisinde de direk olarak kullanılıyor.
  • Düzenli peynir kullanımı bağışıklık sisteminin korunması açısından önemli bir rol taşıyor.